PODRÓŻE

Nowy Jork – moje TOP 5

Bądźmy szczerzy (skoro już ustaliliśmy, iż jestem amerykańskim dzieckiem) – tęsknię za całym Nowym Jorkiem. Za widokami, architekturą, luzem, uśmiechem, jedzeniem…przecież mówię, że za wszystkim.
Jakbym jednak musiała ograniczyć swoje typy do TOP 5 najpiękniejszych wspomnień, to lista wyglądałaby tak:

  1. Top of the Rock -Taras widokowy z najpiękniejszym widokiem na miasto. Więcej zdjęć w tutaj.

2. Central Park – park jest ogromny i na pewno w okresie wiosenno-letnim i jesiennym wygląda najpiękniej (jeszcze to zobaczę!). Nasz pobyt przypadł na dosyć ponury styczeń, ale i tak znalazł miejsce w mym sercu dzięki Bethesda Fountain, gdzie wysłuchaliśmy pięknego koncertu młodych artystów.

3. Empire State Building – jeśli zastanawiacie się czy warto wybrać się na kolejny taras widokowy, to zdecydowanie tak. Wybierzcie tylko inną porę dnia. My wybraliśmy ten taras nocą i widok zwalił z nóg. Coś pięknego!

4. Magnolia Bakery – to miejsce, które stało się znane dzięki serialowi Seks w wielkim mieście. I tak jak nie jestem fanką serialu, tak musiałam spróbować słynnych babeczek 😉 Co ja bym dała za ich serniczek i pudding bananowy…

5.West Village –  spacer uliczkami tej dzielnicy wspominamy najmilej. Nie trzeba podążać konkretną trasą, warto się tu zgubić i podziwiać piękne kamienice z kolorowymi drzwiami czy schodami przeciwpożarowymi. Tutaj odnajdziesz miejscówki z seriali Sex w Wielkim mieście czy Przyjaciele.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply